Popraw jakość swojego życia już teraz! Zacznij uprawiać fitness

Sport i ruch

Coraz więcej czasu spędzasz przy komputerze? Masz pracę siedzącą w biurowcu, albo w trybie zdalnym w domu? Najpewniej czujesz jak się to odbija na twoim zdrowiu. Bolą cię mięśnie, czujesz kłujący ból w plecach, zaczynasz się garbić, jesteś zestresowany i cierpisz na brak kreatywnych pomysłów.
Mam rozwiązanie na wszystkie te problemy. Pomyśl o treningu fitness.

Czemu akurat trening fitnessu?

To jedna z najlepszych dyscyplin sportowych, które pomogą ci poprawić swoją kondycję, wygląd sylwetki, a dodatkowo poprawią twoje samopoczucie. Naukowo udowodniono zaś, że ruch pomaga dotlenić mózg. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej myśleć, szybciej znajdować rozwiązania problemów i być bardziej kreatywni.

Jak rozpocząć przygodę z fitnessem?

Dlaczego w ogóle to właśnie te ćwiczenia są najlepsze, jeśli chodzi o poprawę naszej kondycji fizycznej i psychicznej? Ponieważ pod tym hasłem kryje się bardzo dużo rodzajów ćwiczeń. Wyróżnia się wiele zestawów ćwiczeń, a także ich rodzajów, jak aqua aerobik, fat burning, czy aerobik taneczny.
Każdy więc znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czego oczekuje. Istnieją bowiem ćwiczenia typowo wzmacniające nasze mięśnie, podobne do kroków tanecznych, czy skupione na spalaniu tkanki tłuszczowej.

Czy fitness nie będzie za trudny na początek?

Myślisz , że sesja ćwiczeń fitnessu będzie dla ciebie wyzwaniem nie do pokonania? Boisz się, że następnego dnia będziesz chodzić jak pingwin, przez zakwasy?
Nie musisz się tego obawiać. Jeśli zgłosisz się na zajęcia, organizatorzy i przede wszystkim trener powinien z łatwością znaleźć dla Ciebie odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Skąd zaś ta pewność?
Wiele zestawów ćwiczeń, a nawet rodzaje fitnessu zostały stworzone dla osób o zerowej kondycji, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Przykładem jest aqua aerobik na którym nawet się nie spocisz, gdyż całość odbywa się w wodzie.
Innym przykładem jest fat burning, czyli ćwiczenia skupiające się na spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Dzięki takim ćwiczeniom nie dość, że szybko poprawisz swoją kondycję, to na dodatek łatwo schudniesz i wymodelujesz swoją sylwetkę.

Zdrowie. Korzyści z regularnego uprawiania fitnessu

Dobrze, tyle piszemy o schudnięciu i wymodelowaniu sylwetki, ale we wstępie mówiliśmy o jeszcze innych korzyściach. Czy to naprawdę również je “załatwia”?
Oczywiście!
Regularnie i bezpiecznie uprawiany fitness niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki ćwiczeniom wzmacniamy nasze mięśnie, co przede wszystkim zmniejsza ból pleców. Dodatkowo ćwiczenia pomagają poprawić nie tylko sylwetkę, ale ogólną postawę ciała. Jeśli więc masz problem z bólem pleców i zauważasz, że coraz częściej się garbisz, ćwiczenia mogą być dla ciebie wybawieniem.
Zauważono również, że regularne ćwiczenia pomagają w zasypianiu i znacznie poprawiają jakość snu. Jak to możliwe? Cóż, trening powoduje, że nasze krążenie się poprawia – krew musi dostarczyć więcej tlenu. Dzięki temu nasz mózg się dotlenia. A dotleniony mózg to mózg, który lepiej pracuje i śpi.
Właśnie – dotlenienie mózgu. Ćwiczenia te są doskonałym przerywnikiem dla pracy kreatywnej i biurowej. Jeśli szukasz sposobu, na poprawę swojej kreatywności lub żeby lepiej myśleć, uprawiaj fitness. Trening doskonale pozwala zebrać myśli lub oderwać się od bieżących problemów.
Udowodniono, że regularne ćwiczenia fitnessu są doskonałym remedium na poprawę samopoczucia. Chcąc dodać sobie siły do działania, motywacji lub po prostu lepiej nastawić się do życia, uprawiaj sport! Stymuluje to wytwarzania hormonów szczęścia o długofalowym działaniu.

 

Sport i ruch
Sport grupowy dla kobiet – treningi koszykówki w Krakowie.

Ostatnimi czasy przyjęło się, by sport uprawiać samodzielnie, czy to na siłowni, w zaciszu własnego domu, czy też w plenerze. Jest to przede wszystkim „zasługą” mijającego już na szczęście okresu pandemicznego, kiedy to chcąc nie chcąc musieliśmy odizolować się od innych ludzi z uwagi na własne oraz ich zdrowie…część nawyków …

Sport i ruch
Treningi cardio dla osób starszych: utrzymanie sprawności i zdrowia w późniejszym wieku

W dzisiejszych czasach dbanie o swoje zdrowie i sprawność fizyczną jest coraz ważniejsze. Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się pełnią życia. Z wiekiem nasze ciało niestety ulega zmianom, dlatego tak ważne jest, abyśmy zadali sobie pytanie, jak utrzymać się w dobrej kondycji w późniejszym wieku. Dla osób starszych bardzo dobrym …

Sport i ruch
Jak trenować na zwiększenie masy mięśniowej: strategie treningowe i plany odżywiania

W dzisiejszych czasach wiele osób stara się zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Jednym ze sposobów na to jest osiągnięcie masy mięśniowej poprzez regularne treningi na siłowni oraz odpowiednie odżywianie. Jednak, jak to zrobić w sposób skuteczny i bezpieczny? W tym artykule przedstawione zostaną strategie treningowe i plany odżywiania, które …