Pojęcie masażu sportowego i nie tylko.

Sport i ruch

Dziś mamy wiele form masażu i oferowane są one jako usługi, które są bardzo komfortowe. I wśród masaży znajdziemy masaż sportowy , który jest bardzo ważny podczas uprawiania sportu. „Ludzki umysł jest niepokonany. Nikt nie powinien mówić, że nie możesz biegać szybciej, albo skakać tak wysoko. Nigdy nie będzie bowiem czasu, kiedy ludzki umysł nie będzie w stanie pobić istniejących rekordów.”

Co to jest masaż dla profesjonalnego sportowca?

Masaż sportowy to nic innego, ja wsparcie biężni ciała, po różnych kontuzjach, urazach wynikłych z ćwiczeń, treningu, czy też ostrych ćwiczeń na siłowni, czy na wolnym powietrzu. Tego rodzaju wsparcie kończyn i pleców oraz ramion ulży w napiętych mięśniach, stresie, daje uczucie pełnego komfortu, czy też relaksu.

Masaż ten stosują zazwyczaj profesjonalni sportowcy, którzy aktywnie uprawiać sport, w ten sposób pomaga to im podczas trudnych rozgrzewek, treningów, które wymagają dużego wysiłku fizycznego.

Jednak masaż to forma ingerencji w mięśnie, w ciało, kończyny i dlatego też nie każdy powinien stosować się do tej formy relaksu. Spowoduje to niepotrzebne bóle, które są potem trudne do zniesienia.

Jakie są rodzaje masażu sportowego?

Wyróżnić można takie rodzaje masażu sportowego, jak:

masaż podtrzymująco – kondycyjny,

masaż sportowo startowy,

masaż sport. powysiłkowy,

masaż sport. przedwysiłkowy,

masaż sport. treningowy.

Wyżej wymienione masaże mają inne przeznaczenie, wykonywane są one albo długo do ok. 45 minut lub krócej do nawet 4 minut. Wspierają one jak najszybsze zredukowanie organizmu, zwiększają możliwości ruchowe, zapobieganie stresom podczas ćwiczeń, czy zawodów, mobilizacja zawodnika, oraz rozgrzanie mięśni.

Jakie są efekty stosowania masażu dla sportowców?

Stosowanie wsparcia w postaci masażu daje takie efekty, jak:

poprawa krążenia krwi,

zmniejszenie ryzyka kontuzji,

poprawa limfy,

zmniejszenie uczucia zmęczenia.

Stosowanie różnych dodatkowych witamin, minerałów oraz odpowiednich diet dla organizmu wspomaga dobre samopoczucie, dobrą kondycję dla organizmu. Poprzez to wyniki w zawodach sportowych są o niebo lepsze od tych przed stosowaniem diet i masaży.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że każdy, kto chce może uprawiać sport i nie leżeć bezczynnie w domu na kanapie, zajadając się fast food – owym jedzeniem. Poprzez to mamy lepsze zdrowie i nasz organizm nam się za to odwdzięczy.

 

Sport i ruch
Sport grupowy dla kobiet – treningi koszykówki w Krakowie.

Ostatnimi czasy przyjęło się, by sport uprawiać samodzielnie, czy to na siłowni, w zaciszu własnego domu, czy też w plenerze. Jest to przede wszystkim „zasługą” mijającego już na szczęście okresu pandemicznego, kiedy to chcąc nie chcąc musieliśmy odizolować się od innych ludzi z uwagi na własne oraz ich zdrowie…część nawyków …

Sport i ruch
Treningi cardio dla osób starszych: utrzymanie sprawności i zdrowia w późniejszym wieku

W dzisiejszych czasach dbanie o swoje zdrowie i sprawność fizyczną jest coraz ważniejsze. Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się pełnią życia. Z wiekiem nasze ciało niestety ulega zmianom, dlatego tak ważne jest, abyśmy zadali sobie pytanie, jak utrzymać się w dobrej kondycji w późniejszym wieku. Dla osób starszych bardzo dobrym …

Sport i ruch
Jak trenować na zwiększenie masy mięśniowej: strategie treningowe i plany odżywiania

W dzisiejszych czasach wiele osób stara się zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Jednym ze sposobów na to jest osiągnięcie masy mięśniowej poprzez regularne treningi na siłowni oraz odpowiednie odżywianie. Jednak, jak to zrobić w sposób skuteczny i bezpieczny? W tym artykule przedstawione zostaną strategie treningowe i plany odżywiania, które …