Pojęcie masażu sportowego i nie tylko.

Sport i ruch

Dziś mamy wiele form masażu i oferowane są one jako usługi, które są bardzo komfortowe. I wśród masaży znajdziemy masaż sportowy , który jest bardzo ważny podczas uprawiania sportu. „Ludzki umysł jest niepokonany. Nikt nie powinien mówić, że nie możesz biegać szybciej, albo skakać tak wysoko. Nigdy nie będzie bowiem czasu, kiedy ludzki umysł nie będzie w stanie pobić istniejących rekordów.”

Co to jest masaż dla profesjonalnego sportowca?

Masaż sportowy to nic innego, ja wsparcie biężni ciała, po różnych kontuzjach, urazach wynikłych z ćwiczeń, treningu, czy też ostrych ćwiczeń na siłowni, czy na wolnym powietrzu. Tego rodzaju wsparcie kończyn i pleców oraz ramion ulży w napiętych mięśniach, stresie, daje uczucie pełnego komfortu, czy też relaksu.

Masaż ten stosują zazwyczaj profesjonalni sportowcy, którzy aktywnie uprawiać sport, w ten sposób pomaga to im podczas trudnych rozgrzewek, treningów, które wymagają dużego wysiłku fizycznego.

Jednak masaż to forma ingerencji w mięśnie, w ciało, kończyny i dlatego też nie każdy powinien stosować się do tej formy relaksu. Spowoduje to niepotrzebne bóle, które są potem trudne do zniesienia.

Jakie są rodzaje masażu sportowego?

Wyróżnić można takie rodzaje masażu sportowego, jak:

masaż podtrzymująco – kondycyjny,

masaż sportowo startowy,

masaż sport. powysiłkowy,

masaż sport. przedwysiłkowy,

masaż sport. treningowy.

Wyżej wymienione masaże mają inne przeznaczenie, wykonywane są one albo długo do ok. 45 minut lub krócej do nawet 4 minut. Wspierają one jak najszybsze zredukowanie organizmu, zwiększają możliwości ruchowe, zapobieganie stresom podczas ćwiczeń, czy zawodów, mobilizacja zawodnika, oraz rozgrzanie mięśni.

Jakie są efekty stosowania masażu dla sportowców?

Stosowanie wsparcia w postaci masażu daje takie efekty, jak:

poprawa krążenia krwi,

zmniejszenie ryzyka kontuzji,

poprawa limfy,

zmniejszenie uczucia zmęczenia.

Stosowanie różnych dodatkowych witamin, minerałów oraz odpowiednich diet dla organizmu wspomaga dobre samopoczucie, dobrą kondycję dla organizmu. Poprzez to wyniki w zawodach sportowych są o niebo lepsze od tych przed stosowaniem diet i masaży.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że każdy, kto chce może uprawiać sport i nie leżeć bezczynnie w domu na kanapie, zajadając się fast food – owym jedzeniem. Poprzez to mamy lepsze zdrowie i nasz organizm nam się za to odwdzięczy.

 

Sport i ruch
Jak dobrać ćwiczenia na siłowni

Cały świat oszalał na punkcie wyglądu i sprawności fizycznej. Łączy się to oczywiście z ćwiczeniami. Żeby osiągnąć właściwy cel trzeba być bardzo konsekwentnym i czasami wytrzymałym. Ćwiczenia na siłowni dobieramy w zależności od tego czy chcemy schudnąć czy chcemy poprawić konkretną partię ciała np. nogi, pośladki czy tylko poprawić kondycję. …

Sport i ruch
Ćwiczenia z piłka fitness.

Dbanie o własną sylwetkę, odchudzanie, jak również starania dotyczące utrzymania formy dla wielu ludzi są bardzo trudne oraz zniechęcające. Jednak istnieje sposób na ciekawy trening, który będzie zarówno skuteczny, jak i przyjemny. Wystarczy wykorzystać ćwiczenia z piłką fitness. Jakie sprzętu używać? Na co pomagają tego rodzaju ćwiczenia? Jak często wykonywać …

Sport i ruch
Sposoby na wyćwiczone pośladki

Poza jędrnym i pięknym biustem, kobiety zwracają uwagę równie mocno na pośladki – wyćwiczone pośladki, dlatego co można zrobić, aby uzyskać efekt takich pośladków? Czy treningi i dieta wystarczy jak w przypadku biustu? Jeżeli tak to jaka dieta oraz jakie ćwiczenia wykonywać, aby pośladki były zgrabne? Tak, w większości przypadków …