Ćwiczenia z piłka fitness.

Sport i ruch

Dbanie o własną sylwetkę, odchudzanie, jak również starania dotyczące utrzymania formy dla wielu ludzi są bardzo trudne oraz zniechęcające. Jednak istnieje sposób na ciekawy trening, który będzie zarówno skuteczny, jak i przyjemny. Wystarczy wykorzystać ćwiczenia z piłką fitness. Jakie sprzętu używać? Na co pomagają tego rodzaju ćwiczenia? Jak często wykonywać tego rodzaju aktywność?

Trening z piłką pomaga jednocześnie utrzymać dobrą formę , jak i zgubić kilka kilogramów. Dzięki niemu możliwe jest również modelowanie sylwetki. Piłka fitness pomaga również zdobyć siłę mięśniową oraz poprawić ogólną sprawność fizyczną. Warto zatem przyjrzeć się poszczególnym etapom treningu i przykładowym ruchom.

Piłka na pośladki jest jednym z ulubionych ćwiczeń sportsmenek. Panie z wielką precyzją dbają o swoje pośladki i mięsnie pupy. A tego rodzaju ćwiczenia z pewnością pomogą utrzymać ich jędrność oraz sprężystość. Ćwiczenia na piłce są proste. Możne wykonywać je niemalże w każdym miejscu. Dodatkowo warto wykonywać poszczególne ruchy w rytm ulubionej muzyki. Siad na piłce z nogami ugiętymi pod kątem prostym oraz lekkie odbijanie się od podłoża to najprostsze a zarazem najlepsze ćwiczenie dla początkujących. Kolejną aktywnością jest wznos piłki trzymanej miedzy kolanami w pozycji leżąc tyłem – tzw. unoszenie bioder.

Kolejnym wartościowym zestawem ćwiczeń jest trening z piłką na ręce. Unoszenie sprzętu w różnorodnych pozycjach, jak również ugięcia rąk w podporze na piłce pozwolą wymodelować kończyny górne, jak również dodać im pięknego kształtu i wyglądu.
Piłka gimnastyczna to również przedmiot dzięki, któremu możliwa jest praca nad mięśniami posturalnymi, rehabilitacja kręgosłupa czy modelowanie nóg oraz brzucha.

Sport i ruch
Jak się biega prawidłowo?

Coraz więcej osób decyduje się na poprawienie swojej kondycji ruchowej oraz po prostu chcą zmienić wygląd swojej sylwetki. Zaczynają albo ćwiczyć albo stosować różnego rodzaju diety i suplementy diety. Jednak można zauważyć, iż ostatnimi czasy najpopularniejszą formą aktywności fizycznej jest nic innego jak bieganie. Ważne jest to, iż jeśli chcemy …

Dieta i zdrowie
7 tricków dla szybszego metabolizmu

Dużo osób boryka się z nadwagą. Jednak problemem większości jest to, iż nie chce im się ani stosować diety ani ćwiczyć, ponieważ trzeba to robić regularnie. Spora część osób wolałaby, aby kilogramy spadały szybciej i przyspieszył się metabolizm. Ale czy to w ogóle możliwe? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić …

Sport i ruch
Spacer po wymarzoną sylwetkę z Nordic Walking!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że walka o wymarzoną sylwetkę, w tym redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, wymaga aktywności fizycznej. W połączeniu z odpowiednią dietą z pewnością przynosi oczekiwane rezultaty. Wystarczy tylko zmotywować się i sumiennie zabrać do pracy. Tylko jaki sport najlepiej się sprawdzi? Co, okaże się bezpieczną i przyjemną aktywnością? …