Ćwiczenia z piłka fitness.

Sport i ruch

Dbanie o własną sylwetkę, odchudzanie, jak również starania dotyczące utrzymania formy dla wielu ludzi są bardzo trudne oraz zniechęcające. Jednak istnieje sposób na ciekawy trening, który będzie zarówno skuteczny, jak i przyjemny. Wystarczy wykorzystać ćwiczenia z piłką fitness. Jakie sprzętu używać? Na co pomagają tego rodzaju ćwiczenia? Jak często wykonywać tego rodzaju aktywność?

Trening z piłką pomaga jednocześnie utrzymać dobrą formę , jak i zgubić kilka kilogramów. Dzięki niemu możliwe jest również modelowanie sylwetki. Piłka fitness pomaga również zdobyć siłę mięśniową oraz poprawić ogólną sprawność fizyczną. Warto zatem przyjrzeć się poszczególnym etapom treningu i przykładowym ruchom.

Piłka na pośladki jest jednym z ulubionych ćwiczeń sportsmenek. Panie z wielką precyzją dbają o swoje pośladki i mięsnie pupy. A tego rodzaju ćwiczenia z pewnością pomogą utrzymać ich jędrność oraz sprężystość. Ćwiczenia na piłce są proste. Możne wykonywać je niemalże w każdym miejscu. Dodatkowo warto wykonywać poszczególne ruchy w rytm ulubionej muzyki. Siad na piłce z nogami ugiętymi pod kątem prostym oraz lekkie odbijanie się od podłoża to najprostsze a zarazem najlepsze ćwiczenie dla początkujących. Kolejną aktywnością jest wznos piłki trzymanej miedzy kolanami w pozycji leżąc tyłem – tzw. unoszenie bioder.

Kolejnym wartościowym zestawem ćwiczeń jest trening z piłką na ręce. Unoszenie sprzętu w różnorodnych pozycjach, jak również ugięcia rąk w podporze na piłce pozwolą wymodelować kończyny górne, jak również dodać im pięknego kształtu i wyglądu.
Piłka gimnastyczna to również przedmiot dzięki, któremu możliwa jest praca nad mięśniami posturalnymi, rehabilitacja kręgosłupa czy modelowanie nóg oraz brzucha.

Sport i ruch
Sport grupowy dla kobiet – treningi koszykówki w Krakowie.

Ostatnimi czasy przyjęło się, by sport uprawiać samodzielnie, czy to na siłowni, w zaciszu własnego domu, czy też w plenerze. Jest to przede wszystkim „zasługą” mijającego już na szczęście okresu pandemicznego, kiedy to chcąc nie chcąc musieliśmy odizolować się od innych ludzi z uwagi na własne oraz ich zdrowie…część nawyków …

Sport i ruch
Treningi cardio dla osób starszych: utrzymanie sprawności i zdrowia w późniejszym wieku

W dzisiejszych czasach dbanie o swoje zdrowie i sprawność fizyczną jest coraz ważniejsze. Wszyscy chcemy jak najdłużej cieszyć się pełnią życia. Z wiekiem nasze ciało niestety ulega zmianom, dlatego tak ważne jest, abyśmy zadali sobie pytanie, jak utrzymać się w dobrej kondycji w późniejszym wieku. Dla osób starszych bardzo dobrym …

Sport i ruch
Jak trenować na zwiększenie masy mięśniowej: strategie treningowe i plany odżywiania

W dzisiejszych czasach wiele osób stara się zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Jednym ze sposobów na to jest osiągnięcie masy mięśniowej poprzez regularne treningi na siłowni oraz odpowiednie odżywianie. Jednak, jak to zrobić w sposób skuteczny i bezpieczny? W tym artykule przedstawione zostaną strategie treningowe i plany odżywiania, które …