Jak zapobiegać zapaleniom ucha?

Dieta i zdrowie

Jak zapobiegać infekcjom ucha u dorosłych i dzieci?

Infekcja ucha środkowego jest najczęstszą chorobą wieku dziecięcego (inną niż przeziębienie). Infekcje ucha występują najczęściej u dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat i są powszechne do 8 roku życia. Dorośli również mogą mieć infekcje ucha, ale nie zdarzają się one tak często, jak u dzieci.

Czynniki ryzyka infekcji  ucha obejmują:

 • Wiek. Niemowlęta i małe dzieci (w wieku od 6 miesięcy do 2 lat) są bardziej narażone na infekcje ucha.
 • infekcje ucha w rodzinie. Skłonność do infekcji ucha może występować w rodzinie.
 • Skłonność do przeziębień : przeziębienie często zwiększa ryzyko infekcji ucha.
 • Alergie. Alergie powodują stan zapalny (obrzęk) przewodów nosowych i górnych dróg oddechowych, co może powodować powiększenie migdałków. Powiększone migdałki gardłowe mogą blokować trąbkę Eustachiusza, uniemożliwiając odpływ płynów z uszu. Prowadzi to do gromadzenia się płynu w uchu środkowym, powodując ucisk, ból i możliwą infekcję.
 • Choroby przewlekłe Osoby z chorobami przewlekłymi (długotrwałymi) są bardziej narażone na infekcje ucha, zwłaszcza pacjenci z niedoborem odporności i przewlekłą chorobą układu oddechowego, taką jak mukowiscydoza i astma .

Sposoby na radzenie sobie z infekcjami ucha:

Zapalenie ucha zapobieganie:

 • Nie pal. Badania wykazały, że bierne palenie zwiększa prawdopodobieństwo infekcji ucha. Upewnij się, że nikt nie pali w domu lub samochodzie.
 • Kontroluj alergie. Zapalenie i śluz spowodowane reakcjami alergicznymi mogą blokować trąbkę Eustachiusza i zwiększać prawdopodobieństwo infekcji ucha.
 • Zapobiegaj przeziębieniom. Zmniejsz narażenie dziecka na przeziębienie w pierwszym roku życia. .
 • Karm swoje dziecko piersią. Karm dziecko piersią przez pierwsze 6-12 miesięcy życia. Przeciwciała w mleku matki zmniejszają częstość infekcji ucha.
 • Uważaj na oddychanie przez usta lub chrapanie. Ciągłe chrapanie lub oddychanie przez usta może być spowodowane dużymi migdałkami gardłowymi. Mogą przyczyniać się do infekcji ucha. Konieczne może być badanie przez laryngologa, a nawet operacja usunięcia migdałków.
 • Upewnij się, że szczepienia Twojego dziecka są aktualne, w tym coroczna szczepionka przeciw grypie (szczepionka przeciw grypie) dla dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych. Zapobieganie infekcjom wirusowym i innym infekcjom pomaga zapobiegać infekcjom ucha.
Dieta i zdrowie
Jakie nasiona można kiełkować?

Hodowla kiełków nasion w domu to świetne rozwiązanie, gdy chcemy wprowadzić do swojej diety więcej świeżych warzyw, a te z organicznych upraw są zbyt drogie lub niedostępne w najbliższej okolicy. Hodowla własnych kiełków to dostęp do żywności bez pestycydów, nawozów sztucznych, która jest smaczna i aromatyczna. Czym są kiełki? Kiełki …

Dieta i zdrowie
Jaka może być cena maczużnika tybetańskiego?

Maczużnik tybetański to grzyb o unikatowych właściwościach prozdrowotnych. Występuje on tylko i wyłącznie na terenie Nepalu i Tybetu na wysokości pomiędzy 3000, a 5000 metrów nad poziomem morza. Dzięki jego właściwościom możemy zwiększyć wytrzymałość mięśniową i wydolność organizmu. Dodatkowo wspomaga procesy regeneracyjne tkanki mięśniowej i nerwowej oraz obniża poziom złego …

Dieta i zdrowie
Problemy żołądkowojelitowe – jak im zapobiegać?

Problemy żołądkowojelitowe – rodzaje Organizm to skomplikowana konstrukcja, która czasami nie działa prawidłowo. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą przytrafić się każdemu i są bardzo nieprzyjemne. Najczęstsze objawy to: wzdęcia, gazy, odbijanie, lekkie mdłości, nieprzyjemne uczucie przelewania oraz bulgotania, biegunka, wymioty. Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Co …