Jak zapobiegać zapaleniom ucha?

Dieta i zdrowie

Jak zapobiegać infekcjom ucha u dorosłych i dzieci?

Infekcja ucha środkowego jest najczęstszą chorobą wieku dziecięcego (inną niż przeziębienie). Infekcje ucha występują najczęściej u dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat i są powszechne do 8 roku życia. Dorośli również mogą mieć infekcje ucha, ale nie zdarzają się one tak często, jak u dzieci.

Czynniki ryzyka infekcji  ucha obejmują:

 • Wiek. Niemowlęta i małe dzieci (w wieku od 6 miesięcy do 2 lat) są bardziej narażone na infekcje ucha.
 • infekcje ucha w rodzinie. Skłonność do infekcji ucha może występować w rodzinie.
 • Skłonność do przeziębień : przeziębienie często zwiększa ryzyko infekcji ucha.
 • Alergie. Alergie powodują stan zapalny (obrzęk) przewodów nosowych i górnych dróg oddechowych, co może powodować powiększenie migdałków. Powiększone migdałki gardłowe mogą blokować trąbkę Eustachiusza, uniemożliwiając odpływ płynów z uszu. Prowadzi to do gromadzenia się płynu w uchu środkowym, powodując ucisk, ból i możliwą infekcję.
 • Choroby przewlekłe Osoby z chorobami przewlekłymi (długotrwałymi) są bardziej narażone na infekcje ucha, zwłaszcza pacjenci z niedoborem odporności i przewlekłą chorobą układu oddechowego, taką jak mukowiscydoza i astma .

Sposoby na radzenie sobie z infekcjami ucha:

Zapalenie ucha zapobieganie:

 • Nie pal. Badania wykazały, że bierne palenie zwiększa prawdopodobieństwo infekcji ucha. Upewnij się, że nikt nie pali w domu lub samochodzie.
 • Kontroluj alergie. Zapalenie i śluz spowodowane reakcjami alergicznymi mogą blokować trąbkę Eustachiusza i zwiększać prawdopodobieństwo infekcji ucha.
 • Zapobiegaj przeziębieniom. Zmniejsz narażenie dziecka na przeziębienie w pierwszym roku życia. .
 • Karm swoje dziecko piersią. Karm dziecko piersią przez pierwsze 6-12 miesięcy życia. Przeciwciała w mleku matki zmniejszają częstość infekcji ucha.
 • Uważaj na oddychanie przez usta lub chrapanie. Ciągłe chrapanie lub oddychanie przez usta może być spowodowane dużymi migdałkami gardłowymi. Mogą przyczyniać się do infekcji ucha. Konieczne może być badanie przez laryngologa, a nawet operacja usunięcia migdałków.
 • Upewnij się, że szczepienia Twojego dziecka są aktualne, w tym coroczna szczepionka przeciw grypie (szczepionka przeciw grypie) dla dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych. Zapobieganie infekcjom wirusowym i innym infekcjom pomaga zapobiegać infekcjom ucha.
Dieta i zdrowie
7 tricków dla szybszego metabolizmu

Dużo osób boryka się z nadwagą. Jednak problemem większości jest to, iż nie chce im się ani stosować diety ani ćwiczyć, ponieważ trzeba to robić regularnie. Spora część osób wolałaby, aby kilogramy spadały szybciej i przyspieszył się metabolizm. Ale czy to w ogóle możliwe? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić …

Dieta i zdrowie
Jak przygotować sushi w domu?

W ostatnich latach sushi zyskało dużą popularność. Powstało wiele knajp oferujących w swoim menu sushi. Coraz więcej osób próbuje także przygotować to danie w domowym zaciszu. Własnoręcznie przygotowane sushi to nie tylko przyjemność jedzenia, ale również olbrzymia radość tworzenia. Jak przygotować doskonałe sushi w domowym zaciszu? Należy pamiętać o kilku …

Dieta i zdrowie
Ile kalorii mają warzywa na patelnię?

Ile kalorii mają warzywa na patelnie? Trudno znaleźć bardziej odżywczy posiłek niż smażone warzywa. Warzywa są tak niskokaloryczne, że nawet jeśli lubisz je podawać z ryżem – co może podwoić lub potroić całkowitą liczbę kalorii – nadal będziesz mieć posiłek, który sprawdzi się przy odchudzaniu. Większość gotowanych warzyw ma od …