Idealne oczyszczenie powietrza z alergenów, grzybów, wirusów, bakterii? To możliwe!

Dieta i zdrowie

Prowadzisz firmę, zakład, restaurację lub jesteś po prostu zainteresowany dezynfekcją swojego domu po przebytej chorobie? Chcesz czuć się bezpiecznie w otoczeniu, w którym przebywasz większość dnia? Wolisz uniknąć wystąpienia chorób w twoim zakładzie? Profil twojej działalności wymaga, aby miejsce twojej pracy było nie tylko czyste ale i zdezynfekowane bardzo dokładnie?
Jeśli na choć jednego z tych pytań odpowiedź brzmi “tak”, zostań z nami. Chcemy przedstawić ci sprawdzony sposób na te problemy. Ozonowanie.

Co to jest?

Ozonowanie to czynność, podczas której za pomocą generatora ozonu likwiduje się bakterie, wirusy, alergeny oraz grzyby – w tym te w formie przetrwalników. Podczas tego procesu usuwane są również wszelkie niepożądane zapachy.
Można przeprowadzać taki oczyszczanie powietrza w zamkniętych przestrzeniach takich jak mieszkania, przestrzenie biurowe, hotele, przedszkola, szkoły podstawowe i w samochodach itd. Ogólnie można powiedzieć, że ozonowanie powietrza można przeprowadzić bezpiecznie, w każdym zamkniętym pomieszczeniu.
Dodatkowo istnieje również proces ozonowania wody. W tym wypadku specjalne ozonatory służą do dezynfekcji wody, wykorzystywanej w basenach, do picia, mycia produktów żywnościowych i przygotowywania jałowych opatrunków. Nie da się także nie wspomnieć o tym, że ten proces poprawia znacznie smak, wygląd – głównie barwę – i jakość takiej wody.

Dlaczego warto zastanowić się nad ozonowaniem?

Jest to skuteczna metoda likwidacji bakterii, wirusów, alergenów, grzybów oraz trwałe usuwanie brzydkich zapachów. Jest to metoda, którą bezpiecznie można stosować zarówno w dużych zamkniętych przestrzeniach jak i mniejszych jak małe mieszkanie, jeden pokój, czy nawet samochód.
Warto pomyśleć nad tym, jeśli :
– w twoim domu są alergicy,
– masz problem z pojawiającym się grzybem,
– prowadzisz działalność kosmetyczno-pielęgnacyjną typu salon kosmetyczny, fryzjerski,
– prowadzisz zakład lub biuro, w którym zatrudniasz dużo osób i chcesz uniknąć zachorowań, co jest polecane zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym,
– prowadzisz hotel,
– prowadzisz gastronomię – kawiarnię, bar, restaurację.
W każdym z tych przypadków proces ozonowania może pomóc uniknąć większej liczbie zakażeń, zachorowań, rozwinięciu się alergii, zatruciu grzybami, nieprzyjemnych zapachów lub narażeniu klientów. Dlatego warto pomyśleć nad ozonowaniem, by zabezpieczyć siebie, swoich najbliższych, pracowników i potencjalnych klientów.

Ozonować samodzielne czy poprzez firmę

Na rynku jest wiele urządzeń do samodzielnego ozonowania powietrza w pomieszczeniach. Istnieje również dużo materiałów, dzięki którym możemy przeprowadzić taki proces samemu, za pomocą zakupionego urządzenia na użytek własny.
Jednak sprawia to pewne trudności. Po pierwsze trzeba zapoznać się z dużą ilością materiału, która pomoże nam właściwie wybrać odpowiednie urządzenie. Po drugie należy opanować to urządzenie i dobrze go użyć.
Prawdopodobnie więc jest to dobra metoda, jeśli chcemy próbować ozonować nasze mieszkanie, dom. Ogólnie na małych powierzchniach, gdzie nie narobimy dużych szkód i nie wydamy na to zbyt dużo pieniędzy.
Jednak jeśli chodzi o hotele, zakłady, firmy, czy salony urody, lepiej zlecić ozonowanie firmie zewnętrznej specjalizującej się w tej dziedzinie. Trzeba bowiem zauważyć, że w takich miejscach jest większa powierzchnia niż nasz dom i przebywa w niej znacznie więcej osób. Dlatego wszelkie błędy mogą odbić się na większej liczbie osób i mogą nas po prostu dużo kosztować.

 

Dieta i zdrowie
Problemy żołądkowojelitowe – jak im zapobiegać?

Problemy żołądkowojelitowe – rodzaje Organizm to skomplikowana konstrukcja, która czasami nie działa prawidłowo. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą przytrafić się każdemu i są bardzo nieprzyjemne. Najczęstsze objawy to: wzdęcia, gazy, odbijanie, lekkie mdłości, nieprzyjemne uczucie przelewania oraz bulgotania, biegunka, wymioty. Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Co …

Dieta i zdrowie
Wrzody w jamie ustnej: kiedy zacząć leczyć?

Zdrowie jest najważniejsze, oznacza to, że należy nie tylko dbać o profilaktykę, ale przede wszystkim reagować w momencie, w którym pojawią się jakieś zmiany. Wiadomo, że bardzo często zagonieni codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, że jednak w momencie, w którym zaniedbamy nawet coś drobnego, to będzie mogło przyczynić się do …

Dieta i zdrowie
Fibromialgia – leczenie szyte na miarę

Fibromialgia charakteryzuje się przewlekłym bólem mięśniowo-stawowym oraz występowaniem punktów tkliwych na ciele. Wśród zgłaszanych objawów pacjenci wspominają o szeregu innych dolegliwości. Na pierwszy plan wysuwa się zmęczenie, lęk, zaburzenia snu oraz nastroju. Występowanie wszystkich tych symptomów ogranicza jakość życia co przekłada się również na pogorszenie funkcjonowania w życiu zawodowym jak …